Wersja językowa:

Akademia Przygody i Podróży

Sprawozdanie z wyjazdu survivalowego

 

W czwartek, dwudziestego czwartego września pojechaliśmy na wyjazd survivalowy do Rudki. Spędziliśmy tam cztery dni.

Nasz autobus wyjechał spod szkoły około godziny 13.00. Godzinę później byliśmy w Rudce. Pan Adam oprowadził nas po terenie oraz pokazał domki. Później podzieliliśmy się na grupy, każda miała za zadanie opiekować się innymi zwierzętami. Najpierw zajęliśmy się sprzątaniem w ich zagrodach, po czym je nakarmiliśmy. Jeździliśmy konno i strzelaliśmy z wiatrówki. Wieczorem zjedliśmy kolację przy ognisku, słuchając opowieści Pana Adama, później oglądaliśmy film.

Drugi dzień zaczęliśmy od gimnastyki, a także pracy ze zwierzętami. Po śniadaniu poszliśmy do "Młodzieżowej akademii wojskowej", gdzie po przebraniu się w wojskowe mundury i pokonaniu krótkiego toru przeszkód, graliśmy w paintballa. Następnie graliśmy w podchody, a po obiedzie sprzątaliśmy w zagrodach. Kolacje zjedliśmy w deszczu i poszliśmy spać.

Trzeci dzień był poświęcony survivalowi. Gdy skończyliśmy śniadanie, przebraliśmy się z powrotem w mundury polowe i wyruszyliśmy do lasu. Dowiadywaliśmy się, jak przetrwać w lesie, a także rozpalaliśmy ognisko za pomocą krzesiwa. Po obiedzie zajmowaliśmy się zwierzętami oraz wypalaliśmy kubki. Kiedy zjedliśmy kolację składającą się z pieczonych na ognisku podpłomyków, wywieźli nas do lasu, skąd musieliśmy wrócić do domków.

Ostatni dzień spędziliśmy przy koniach oraz wyprowadzając zwierzęta takie jak kozy, barany, muła, lamę i krowę na spacer.

Był to udany wyjazd. Nauczyliśmy się wiele o zwierzętach i dobrze się bawiliśmy.