Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori
Kadra Przedszkole

 

Pani Kasia – Nauczyciel Montessori w przedszkolu MCEM, oligofrenopedagog, trener Polskiego Instytutu Montessori

Praca z Dziećmi daje mi wiarę w ludzi, pomaga zrozumieć świat i dostarcza satysfakcji. Praca metodą Montessori sprawia zaś, że łatwiej mi jest osiągać postawione cele. Głównym z nich jest dobro Dziecka – dlatego to niezwykle ważne dla mnie, by rozumieć Jego potrzeby i emocje. Po pracy chętnie czytam książki, jeżdżę na rolkach, biegam, spotykam się z Rodziną i Przyjaciółmi.

 

 

 

 

 

Pani Ania – Nauczyciel Montessori w przedszkolu MCEM

Praca z Dziećmi jest dla mnie inspiracją do własnego rozwoju. Do ciągłych poszukiwań najlepszej drogi do zrozumienia Dziecka, jego emocji i potrzeb. Czerpię z rodzicielstwa bliskości, które jest podstawą mojej relacji z Synem, porozumienia bez przemocy, pedagogiki Janusza Korczaka i oczywiście Marii Montessori. W montessoriańskiej klasie jestem obok Dziecka. Towarzyszę, obserwuję, tworzę przestrzeń do pracy i do dziecięcej samodzielności, nawiązuję relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Jestem pasjonatką literatury dziecięcej, historii Powstania Warszawskiego i odkrywania nowych miejsc, szczególnie tych dla Dzieci, w Warszawie.

 

 

 

 

Pani Asia – Nauczyciel Montessori w przedszkolu MCEM, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju

Pracuję z Dziećmi, bo wierzę, że uczynią nasz Świat lepszym miejscem. Chcę być częścią rozwoju Świata a więc rozwoju dzieci. Montessori pozwala by Dzieci w naturalny sposób poznały realia rzeczywistości. Przygotowuje je do życia poprzez praktykę. Pozwala na doznanie naturalnych konsekwencji własnych uczynków zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Uczy je to odpowiedzialności, szacunku i wrażliwości do siebie, innych istot żywych i przedmiotów. W wolnym czasie najbardziej lubię tańczyć i pływać. Lubię czytać fantastykę, interesuję się kulturą japońską.

 

 

 

 

 

Pani Maribie – Native Speaker w przedszkolu MCEM

I’m from Philippines. Working in a foreign country is not that easy. But because of the genuine love and the smiles that I see everyday from my students helped me to cherish my job more. The friendship that the teachers in our group have and the good working relationship are one of the reasons why I stayed long in the institution. Aside from teaching, I love to cook. I also like to sing and to travel.

 

 

 

 

 

Pani Danusia – Nauczyciel Montessori w przedszkolu MCEM, trener Polskiego Instytutu Montessori

Jak sięgam pamięcią pomysł = wybór pracy z Dziećmi towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa. Było dla mnie oczywiste, że chcę być nauczycielem. Czuję, że to moja misja, by towarzyszyć Młodemu Człowiekowi na jego najważniejszym etapie życia. Miejscem, w którym lubię przebywać jest kuchnia, bo kocham gotować i „karmić ludzi” Odkrywam tajniki szydełkowania i z coraz większą radością układam kwiatowe kompozycje. Mam swoje ukochane miejsca, do których wracam – Zakopane, Krościenko nad Dunajcem, Gdańsk i oczywiście czeską Pragę.

 

 

 

 

 

Pani Marj – Native Speaker w przedszkolu MCEM

As a young girl I always dreamed about becoming a teacher because my teachers were able to make learning so much fun and easy. So many of my teachers inspired me and it made me want to be just like them. Working with kids made me become more patient and understanding each and everyday. One thing I liked most when working in the kindergarten is that I get to remember what it was like to be a kid.

 

 

 

 

Organizacje i instytucje współpracujące