Wersja językowa:

Presentation Day

Sprawozdanie z Presentation Day

W naszej szkole trzeciego listopada 2015 r. odbył się Presentation Day. Przygotowaliśmy go, ponieważ mieliśmy pokazać rodzicom, jak uczymy się w naszej szkole.

Kiedy przyszła większość rodziców, zaczęliśmy po kolei pokazywać nasze prezentacje. Pierwszy wystąpił Szymon, który opowiadał o Księstwie Warszawskim. Następnie Michał, Adam i Ignacy opisywali stare monety. Ta prezentacja jak i poprzednia były z historii. Potem wyszła grupa pani Anety, która opowiadała, jak czyści się brudne monety i co się stanie z jajkiem, gdy włoży je się do octu. Następnie wyszła grupa pana Johna. W tej prezentacji Janek i Mati opowiadali o swoich rodzinach. Wszystko mówili po angielsku. Na koniec wystąpiła grupa pani Sylwii, w której byliśmy ja, Adam i Leon. Nasza grupa prezentowała, jak długo spadają różne przedmioty i dlaczego w takim czasie a nie w innym.

Tak przebiegł Presentation Day. Mam nadzieję, że rodzicom się podobało, bo moim zdaniem to był bardzo udany dzień.

Julia Kazimierska

 

Sprawozdanie z Presentation Day

Dnia trzeciego listopada 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Edukacji Montessori odbył się Presentation Day. Uczniowie prezentowali rodzicom swoją dwumiesięczną pracę.

Podzieliliśmy się na pięć grup. Jako pierwszy prezentował Szymon. Opowiadał o przebiegu zdarzeń w Księstwie Warszawskim. Jako drudzy prezentowali naukę o numizmatyce Ignacy, Michał i Adam. Następnie występowali Wera, Michał i Nina, którzy omawiali wpływ kwasu octowego na skorupkę jaja kurzego oraz działanie soku z cytryny na brud z miedzianej monety. W dalszej kolejności prezentowali swoje drzewo genealogiczne po angielsku Mati i Janek. Ostatni byli Leon, Julia i Adam, którzy prowadzili doświadczenie o spadających rzeczach.

Według mnie Presentation Day był bardzo udany. Po każdej prezentacji i nawet w trakcie było słychać ogromne oklaski rodziców.

Weronika Kopciuch