Wersja językowa:

Przedszkole Montessori w Brwinowie

Wśród drzew w pięknej okolicy znajduje się budynek, z którym związanych jest wiele dzieci. To miejsce tajemnicze i magiczne - Przedszkole Montessori w Brwinowie. 

Zapoznajcie się z historią Placówki, programem i kalendarzem Przedszkola Montessori w Brwinowie.

O placówce

Językowe Przedszkole Montessori to pierwsze przedszkole Montessori w Brwinowie. Powstało w odpowiedzi na wyraźną potrzebę wprowadzania nowej jakości w edukacji najmłodszych.

Tą nową jakością dla nas okazała się opracowana ponad 100 lat temu metoda dr Marii Montessori.

To dzieci pokazały nam co jest im tak naprawdę potrzebne i od tego momentu z pokorą, o której pisała dr Maria Montessori, podążamy za nimi.

Nasze przedszkole mieści się w pięknej willowej okolicy, w samym sercu Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Do przedszkola przynależy ogromny, zalesiony ogród, który jest skarbnicą wiedzy i miejscem pierwszych doświadczeń z przyrodą.

Ciepli, wrażaliwi pedagodzy i wyposażone w pomoce sale każdego dnia zapraszają dzieci do wspólnego odkrywania tejemnic otaczającego nas świata.

Nasze serca i otwarte ramiona czekają także na Wasze dzieci.

Kadra

Odkryliśmy, że edukacja nie jest czymś, co robi nauczyciel, ale że jest to naturalny proces rozwijający się spontanicznie w istocie ludzkiej. Nie jest nabywany przez słuchanie słów, ale dzięki doświadczeniom nabywanym przez dziecko w otoczeniu.” - dr Maria Montessori

 

Nasza kadra to wspaniali ludzie o wielkim sercu, głęboko wierzący w nasza misję - " W służbie dziecka."

Montessori dla nich nie tylko jest metodą dydaktyczna, ale drogą życia, zespołem wartości którymi się kierują na co dzień. 

Pozostając w duchu pedagogiki Montessori obowiązkami podzieliliśmy się w nastepujący sposób.

W każdej grupie pracuje:

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA – pedagog posiadający kwalifikacje zawodowe i dyplom nauczyciela Montessori.

Do jego zadań należy kierowanie zespołem w realizacji zadań założonych w Rocznym Planem Pracy Grupy oraz zadań codziennych. 
Ponadto  prowadzi obserwacje, przygotowuje zajęcia i pomoce, prowadzi prezentacje, kontaktuje się z Rodzicem, prowadzi dokumentację. 

NAUCZYCIEL ASYSTENT – na ogół pedagog lub psycholog bezpośrednio współpracujący z Nauczycielem Wychowawcą
wykonuje zadania zlecone przez NAUCZYCIELA WYCHOWAWCĘ w ramach wcześniej ustalonego podziału obowiązków, prowadzi prezentacje, które zna, dba o porządek w sali, rano przygotowuje sale do zajęć, kontroluje dzieci poza salą ( np. w toalecie), pomaga przy przebieraniu i ubieraniu dzieci.

NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO – lektor lub native speaker języka angielskiego
przygotowuje wg wcześniej ustalonego planu i prowadzi zajęcia przede wszystkim językowe - grupowe i indywidualne, prowadzi dokumentację progresu, bierze udział w zajęciach zespołowych towarzysząc dzieciom, jest członkiem zespołu.

 

PS. ze względu na bezpieczeństwo osobiste w sieci, na stronie nie podajemy naszych danych personalnych. Jeśli chcesz nas poznać, umów się z nami na spotkanie za pośrednictwem sekretariatu ( tel. 22 899 19 32). 

Program

Program edukacyjny i wychowawczy naszych grup przedszkolnych zawiera w sobie założenia podstawy programowej MEN.

Plan Dnia

Językowe Przedszkole Montessori w Brwinowie czynne jest od 7:30 do godziny 18:00, a zajęcia odbywają się od godz. 9 – 15:30.


Grupa przedszkolna:


7:30 -9:00 dyżur poranny
9:00-12:30 Praca Własna/ Śniadanie
12:30 -13:30 Codzienny pobyt na świeżym powietrzu
13:30 -14:30 Obiad i odpoczynek poobiedni
14:30 -15:30 Zajęcia dodatkowe ( rytmika, taniec, plastyka i zaj. kulinarne wg. harmonogramu na dany rok szkolny)
15:30-18:00 dyżur popołudniowy/podwieczorek

Zajęcia dodatkowe

Wierzymy, że wszystkie dzieci obdarzone są wieloma talenatmi,  dlatego program dydaktyczny wzbogacony jest o zajęcia dodatkowe tj. taniec, rytmika, zajęcia kulinarne, zajęcia plastyczne.

 

A także średnio raz w miesiącu odbywają się wycieczki,  spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty lub występy teatrów dziecięcych.

UWAGA! Zajęcia dodatkowe odbywają się na ogół w godzina 14:30-16:00 i przewidziane są dla dzieci, które korzystają z całodziennej opieki.

Wychowankowie naszego przedszkola znajdują się pod opieką specjalistów:

- logopedy - przedszkole realizuje na miejscu zajęcia z logopedii;

- psychologa -  w ramach wsparcia nauczyciela lub rodzica w konkretnych sytuacjach. 

Jadłospis

Nasza filozofia żywienia:

Właściwe odżywianie gwarantujące właściwy rozwój fizyczny jest dla nas tak samo ważne jak przygotowanie otoczenia służącego właściwemu rozwojowi intelektualnemu czy emocjonalnemu. Dlatego przygotowując posiłki dla dzieci dokładamy wszelkich starań, aby były równocześnie smaczne, pełnowartościowe i kształtowały właściwe nawyki żywieniowe.

Nasze posiłki przygotowywane są z wysokiej jakości produktów nieprzetworzonych. Używamy wiele rodzajów kasz czy mąk czy mleka roślinnego. Unikamy białego cukru, tłuszczu, sztucznych barwników i polepszaczy smaku.

 

Śniadania:

„Śniadanie zjedz po królewsku …” Śniadania na ogół składają się z produktów zbożowych – bogatych w węglowodany złożone, które dostarczają organizmowi energii. Dodatkiem są świeże warzywa i owoce sezonowe, a poza sezonem orzechy, ziarna lub owoce suszone.

Nasze propozycje śniadań:

1.     owsianka z owocami i/lub orzechami.

2.     Kasza manna z owocami

3.     Granola domowa z mlekiem roślinnym i owocami

4.     Pieczywo pełnoziarniste z pasztetem lub pasta z warzyw, roślin strączkowych lub kaszy

5.     Pieczywo pełnoziarniste z serkiem białym

6.     Jajecznica

Podwieczorki:

Podwieczorek to posiłek na który czekają nawet największe niejadki J. Nasze podwieczorki to także cieszą się ogromną popularnością. No bo kto nie lubi:

·         gofrów z owocami,

·         naleśników z mąki mieszanej

·         ciasta domowego

·         kisielu domowej roboty

·         czy chałki z masłem orzechowym i bananem?

 

Szczegółowy jadłospis na każdy tydzień jest rozsyłany do Rodziców drogą mailową.