Wersja językowa:

Przedszkole Montessori w Warszawie

Przedszkole Montessori w Warszawie to placówka edukacyjna dla dzieci od 3 do 6 roku życia.

Dwujęzyczne Przedszkole Integracyjne Montessori to miejsce, w którym Twoje dziecko nauczy się samodzielności i odpowiedzialności. Spędzi miło i pożytecznie swój edukacyjny okres życia. Ciepłe wnętrze, dobra lokalizacja, wykwalifikowana kadra, otwartość i chęć współpracy - to wszystko przy ul. Dzierzby 26/28.

O placówce

Międzynarodowe Przedszkole Montessori w Warszawie jest częścią Międzynarodowego Centrum Edukacji Montessori. Powstało w odpowiedzi na wyraźną potrzebę wprowadzania nowej jakości w edukacji najmłodszych.

Wierzymy, że tą nową jakością  jest opracowana ponad 100 lat temu metoda dr Marii Montessori.

To dzieci pokazują  nam każdego dnia  co jest im tak naprawdę potrzebne, a my  z pokorą, o której pisała dr Maria Montessori, podążamy za nimi.

Nasze przedszkole  jest zlokalizowane w otulinie Lasu Kabackiego, w samym sercu Zielonego Ursynowa. 

Przestrzenne, estetycznie przygotowane sale przedszkola znajdują się na parterze budynku specjalnie przygotowanego do tego celu.

Do przedszkola przynależy spory skrawek zieleni :-) na którym już urządziliśmy sobie plac zabaw i mały ogródek.  To miejsce jest skarbnicą wiedzy i miejscem pierwszych doświadczeń z przyrodą.

Ciepli, wrażliwi pedagodzy i wyposażone w pomoce sale każdego dnia zapraszają dzieci do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.

Nasze serca i otwarte ramiona czekają także na Wasze dzieci.

Kadra

„ Odkryliśmy, że edukacja nie jest czymś, co robi nauczyciel, ale że jest to naturalny proces rozwijający się spontanicznie w istocie ludzkiej. Nie jest nabywany przez słuchanie słów, ale dzięki doświadczeniom nabywanym przez dziecko w otoczeniu.” dr Maria Montessori

 

Nasza kadra to wspaniali ludzie o wielkim sercu, głęboko wierzący w nasza misję - " W służbie dziecka."

Montessori dla nich nie tylko jest metodą dydaktyczna, ale drogą życia, zespołem wartości którymi się kierują na co dzień. 

Pozostając w duchu pedagogiki Montessori obowiązkami podzieliliśmy się w nastepujący sposób.

W każdej grupie pracuje:

NAUCZYCIEL WYCHOWAWCA – pedagog posiadający kwalifikacje zawodowe i dyplom nauczyciela Montessori.

Do jego zadań należy kierowanie zespołem w realizacji zadań założonych w Rocznym Planem Pracy Grupy oraz zadań codziennych. 
Ponadto  prowadzi obserwacje, przygotowuje zajęcia i pomoce, prowadzi prezentacje, kontaktuje się z Rodzicem, prowadzi dokumentację. 

NAUCZYCIEL ASYSTENT – na ogół pedagog lub psycholog bezpośrednio współpracujący z Nauczycielem Wychowawcą
wykonuje zadania zlecone przez NAUCZYCIELA WYCHOWAWCĘ w ramach wcześniej ustalonego podziału obowiązków, prowadzi prezentacje, które zna, dba o porządek w sali, rano przygotowuje sale do zajęć, kontroluje dzieci poza salą ( np. w toalecie), pomaga przy przebieraniu i ubieraniu dzieci.

NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO – lektor lub native speaker języka angielskiego
przygotowuje wg wcześniej ustalonego planu i prowadzi zajęcia przede wszystkim językowe - grupowe i indywidualne, prowadzi dokumentację progresu, bierze udział w zajęciach zespołowych towarzysząc dzieciom, jest członkiem zespołu.

 

PS. ze względu na bezpieczeństwo osobiste w sieci, na stronie nie podajemy naszych danych personalnych. Jeśli chcesz nas poznać, umów się z nami na spotkanie za pośrednictwem sekretariatu ( tel. 22 899 19 32). 

Program

W grupie dzieci w wieku 3-6 lat działania wychowawczo-dydaktyczne prowadzone są w 5 obszarach. Są to:

ĆWICZENIA ŻYCIA CODZIENNEGO
ĆWICZENIA SENSORYCZNE
MATEMATYKA
JĘZYK
KULTURA

Więcej informacji w PROGRAM CHILDREN'S HOUSE

Plan Dnia

Przedszkole Montessori czynne jest w godzinach od 7:30 do 18:00.

W godzinach 9: 30 – 16:30 ma miejsce: praca własna metodą M. Montessori oraz nauka języka angielskiego
(3h dziennie – 9:30- 12:30)

Zajęcia dodatkowe

Raz w tygodniu proponujemy: 
Taniec 
Rytmika 
Zajęcia kulinarne 
Zajęcia plastyczne 
Raz w miesiącu: 
Wycieczki lub spotkania z ciekawymi ludźmi 
Koncerty lub występy teatrzyków

Przykładowy jadłospis

Nasza filozofia żywienia:

 

Właściwe odżywianie gwarantujące właściwy rozwój fizyczny jest dla nas tak samo ważne jak przygotowanie otoczenia służącego właściwemu rozwojowi intelektualnemu czy emocjonalnemu. Dlatego przygotowując posiłki dla dzieci dokładamy wszelkich starań, aby były równocześnie smaczne, pełnowartościowe i kształtowały właściwe nawyki żywieniowe.

Nasze posiłki przygotowywane są z wysokiej jakości produktów nieprzetworzonych. Używamy wiele rodzajów kasz czy mąk czy mleka roślinnego. Unikamy białego cukru, tłuszczu, sztucznych barwników i polepszaczy smaku.

 

Śniadania:

„Śniadanie zjedz po królewsku …” Śniadania na ogół składają się z produktów zbożowych – bogatych w węglowodany złożone, które dostarczają organizmowi energii. Dodatkiem są świeże warzywa i owoce sezonowe, a poza sezonem orzechy, ziarna lub owoce suszone.

Nasze propozycje śniadań:

1.     owsianka z owocami i/lub orzechami.

2.     Kasza manna z owocami

3.     Granola domowa z mlekiem roślinnym i owocami

4.     Pieczywo pełnoziarniste z pasztetem lub pasta z warzyw, roślin strączkowych lub kaszy

5.     Pieczywo pełnoziarniste z serkiem białym

6.     Jajecznica

Podwieczorki:

Podwieczorek to posiłek na który czekają nawet największe niejadki J. Nasze podwieczorki to także cieszą się ogromną popularnością. No bo kto nie lubi:

·         gofrów z owocami,

·         naleśników z mąki mieszanej

·         ciasta domowego

·         kisielu domowej roboty

·         czy chałki z masłem orzechowym i bananem?

 

 

Szczegółowy jadłospis na każdy tydzień jest rozsyłany do Rodziców drogą mailową.