Wersja językowa:

Przed nami rekrutacja 2019/2020… to kolejna okazja, by do naszych placówek trafili wspaniali młodzi ludzie, chcący rozwinąć skrzydła w przyjaznym dla nich miejscu. Oferujemy znacznie więcej niż tylko zwykłą naukę, a w zamian oczekujemy jedynie zaangażowania i ambicji. Nasz proces rekrutacyjny ma za zadanie wyłowić ponadprzeciętne jednostki, ale nie faworyzuje nikogo. Poniżej prezentujemy naszą filozofię naboru nowych uczniów oraz wszelkie detale dotyczące tego procesu. 

Jesteśmy zespołem nauczycieli zainspirowanych pedagogiką Montessori, stworzoną na początku XX wieku i stale rozwijaną w duchu najnowszych humanistycznych trendów wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży. Różnimy się od zwykłych szkół i w tym tkwi nasz niezaprzeczalny sukces. Jesteśmy specjalistami odkrywającymi wszechstronność i komplementarność pedagogiki Montessori. My nie tworzymy szkolnej iluzji, ale wychowujemy kolejne pokolenia świadomych siebie wspaniałych młodych osób, przed którymi świat staje otworem. Jesteśmy także rodzicami, którzy na co dzień widzą jak metoda Montessori wpływa na rozwój naszych dzieci. Chcemy, żeby nie bały się wyzwań i wchodziły w życie bez kompleksów. Uczymy je zadawać trudne pytania i szukać sensu w zawiłościach naszego świata. Bo nieustanne poszukiwanie prawdy, to esencja metody Montessori.

Korzystamy z profilowania nauczania, najlepiej wykorzystując potencjał naszych uczniów. To samo dotyczy matury – można ją indywidualnie dopasować do możliwości i oczekiwań każdego ucznia. Plan zajęć jest dostosowany do potrzeb uczniów, a organizacja zajęć sprawia, że każdy uczeń ma czas na rozwijanie swoich indywidualnych zainteresowań i pasji. Przede wszystkim, oferujemy wysoki poziom edukacji – nie tracimy czasu na przeciętność i nudę. Takich właśnie uczniów pragniemy – ambitnych, ciekawych świata, pracowitych oraz chcących uczynić swe życie wyjątkowym. Absolwentami szkół Montessori są giganci cyfrowego świata, czyli założyciele Google Larry Page i Sergey Brin oraz twórca Amazona Jeoff Bezos. To samo dotyczy genialnego pisarza-noblisty Gabriela Garcia Marqueza oraz młodych brytyjskich książąt Williama i Harry’ego.

 Nauczyciele i wychowawcy to nasz największy atut. W każdej klasie pracuje co najmniej jeden, który posiada przygotowanie do pracy metodą Montessori, co gwarantuje najwyższy poziom nauczania i pełne zaangażowanie w jego proces. W ramach współpracy z MCEM kończą Trening Skutecznego Nauczyciela (komunikacja bez przemocy). W swej pracy z uczniami realizują swoje pasje. Podstawą edukacji jest dla nich relacja  indywidulana z uczniem. Lubią uczyć aktywnie, kreując tzw. sytuacje dydaktyczne dla uczniów. Interesują się pro-aktywnym nauczaniem opartym o najnowsze badania w zakresie neuropsychologii i zdobycze technologii informacyjnych.

Szkoła  posiada własny autorski program nauczania, a edukacja prowadzona jest metodą projektów – to unikalne podejście pozwala lepiej przyswajać wiedzę i zdobywać ją nie tylko w formie nużącej teorii. Oferujemy pełną gamę zajęć pozalekcyjnych, w tym praktykę przedsiębiorczości, co zdecydowanie  ułatwia młodzieży start w dorosłe życie. Umożliwiamy też poznanie pracy w wolontariacie, co znakomicie rozwija społeczną wrażliwość naszych uczniów. Szkoła posiada nowoczesne zaplecze techniczne: laboratorium chemiczne, pracownię plastyczną, bezprzewodowy Internet, e-dziennik, ksero i aneks kuchenny. A przede wszystkim znajduje się w bardzo przyjemnym otoczeniu, czyli  zaledwie 150 m. od Lasu Kabackiego.

Formularz rejestracji