Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori
Weronika wygrała Olimpiadę Chemiczną!
  • 08/03/2019
  • chemia
  • liceum
  • olimpiada

Przedstawiamy Weronikę, uczennicę naszego liceum – właśnie wygrała wojewódzką Olimpiadę Chemiczną! Obok niej Pan Wojtek, nasz nauczyciel chemii, który ją przygotowywał do tego wydarzenia. Weronika interesuje się chemią od lat i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Przygotowania do Olimpiady zajmowały jej nawet 9 godzin dziennie. Z Panem Wojtkiem spotykała się w każdą niedzielę, pochłaniając materiał potrzebny do rozwiązania trudnych konkursowych zadań. W przyszłości chce oczywiście studiować chemię i najchętniej poświęcić się karierze naukowej z nią związanej. Widzi się raczej w laboratorium i na sali wykładowej niż w przemysłowej korporacji. Ostatnio Weronikę mocno zainteresowała chemia kwantowa, niezwykle nowoczesna i wymagająca dziedzina wiedzy – dopiero ją poznaje, ale ma zamiar mocno rozwijać się w tym kierunku.

Serdecznie gratulujemy Weronice i Panu Wojtkowi, a wszystkich naszych uczniów zachęcamy do startu w ciekawych konkursach naukowych – naprawdę warto!

Organizacje i instytucje współpracujące