Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori
Zajecia
MENU
KONTAKT
Przedszkole Montessori

ul. Dzierzby 26/28
02-836 Warszawa

Tel. +48 516 104 432

E-mail: rekrutacja@mcem.pl

E-mail: biuro@mcem.pl

Facebook: fb.com/MCEM.Warszawa

Szkoła Podstawowa Montessori

ul. Dzierzby 26/28
02-836 Warszawa

Tel. +48 516 104 432

E-mail: rekrutacja@mcem.pl

E-mail: biuro@mcem.pl

Facebook: fb.com/MCEM.Warszawa

MAPA

W naszym przedszkolu dbamy o wszechstronny rozwój Dzieci. Oprócz pracy z materiałem Montessori i spotkań w kręgu, Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzycznych, ceramicznych i sportowych, prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli, pasjonatów, o artystycznych duszach. Dodatkowo prowadzimy cykliczne warsztaty kulinarne i przyrodnicze.

Spotkania w pracowni plastycznej prowadzi Pani Asia. Zajęcia są zawsze przepełnione artystyczną aktywnością Dzieci – malowaniem, klejeniem, wycinaniem, rysowaniem, pracą różnorodnymi technikami z wykorzystaniem ciekawych, czasem nietypowych materiałów. Na zajęciach ceramicznych Dzieci mogą poczuć gładkość masy porcelanowej, zrobić masę solną, no i oczywiście doświadczyć przyjemności pracy z gliną. Wypalone, własnoręcznie wykonane przedmioty mogą pomalować szkliwem, a gotowe – zabrać ze sobą do domu.

Za zajęcia muzyczne odpowiedzialny jest Pan Marcin. Spotkania z muzyką wypełnia wspólny śpiew, rytmiczne zabawy i granie na różnorodnych instrumentach. Pan Marcin, zawodowo aktywny muzyk, dba o to, by Dzieci mogły poczuć muzykę, dotknąć skrzypiec, zagrać na keyboardzie, czy dzwonkach. A czasem nawet na tym wszystkim, co jest dookoła.

Zajęcia sportowe prowadzi Pan Mateusz. Spotkania odbywają się w naszej sali gimnastycznej. Gry, zabawy, gimnastyka, tory przeszkód – zajęcia wypełnia różnorodna aktywność Dzieci.

Warsztaty kulinarne, które prowadzą nauczyciele grup przedszkolnych, pozwalają Dzieciom spróbować różnorodnych produktów, poznać zupełnie nowe smaki a potem przygotować z nich zdrową i smaczną przekąskę. Zajęcia są dla Dzieci inspiracją do samodzielnej aktywności w kuchni – w czasie pracy własnej przygotowują sałatki owocowe i warzywne.

Warsztaty przyrodnicze prowadzi Pani Ania. Zajęcia pozwalają poczuć przyrodę wszystkimi zmysłami. Dotknąć, powąchać, pogłaskać, posmakować, posadzić, posiać, spojrzeć przez mikroskop i przez lornetkę. Zachwycić się otaczającym nas światem i życiem.

Dodatkowo odbywają się zajęcia dodatkowo płatne: legorobotyka, pszczelarstwo, zajęcia ruchowe – w zależności od aktualnych potrzeb i ilości chętnych.

Najbliższe wydarzenia
Aktualność
Organizacje i instytucje współpracujące