Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori
O nas
MENU
KONTAKT
Przedszkole Montessori

ul. Dzierzby 26/28
02-836 Warszawa

Tel. +48 516 104 432

E-mail: rekrutacja@mcem.pl

E-mail: biuro@mcem.pl

Facebook: fb.com/MCEM.Warszawa

Szkoła Podstawowa Montessori

ul. Dzierzby 26/28
02-836 Warszawa

Tel. +48 516 104 432

E-mail: rekrutacja@mcem.pl

E-mail: biuro@mcem.pl

Facebook: fb.com/MCEM.Warszawa

MAPA

Jesteśmy zespołem nauczycieli zainspirowanych pedagogiką Montessori, stworzoną na początku XX wieku i stale rozwijaną w duchu najnowszych humanistycznych trendów wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży. Różnimy się od zwykłych szkół i w tym tkwi nasz niezaprzeczalny sukces. Jesteśmy specjalistami odkrywającymi wszechstronność i komplementarność pedagogiki Montessori. My nie tworzymy szkolnej iluzji, ale wychowujemy kolejne pokolenia świadomych siebie wspaniałych młodych osób, przed którymi świat staje otworem. Jesteśmy także rodzicami, którzy na co dzień widzą jak metoda Montessori wpływa na rozwój naszych dzieci. Chcemy, żeby nie bały się wyzwań i wchodziły w życie bez kompleksów. Uczymy je zadawać trudne pytania i szukać sensu w zawiłościach naszego świata. Bo nieustanne poszukiwanie prawdy, to esencja metody Montessori.

Misją MCEM jest zapewnienie najlepszych możliwych warunków intelektualnego, emocjonalnego fizycznego i duchowego rozwoju DZIECI w oparciu o pedagogikę dr Marii Montessori tak, aby w przyszłości mogli stać się szczęśliwymi, świadomymi siebie, spełnionymi LUDŹMI.

Nasi absolwenci to szczęśliwi ludzie obecni w różnych dziedzinach życia społecznego, podejmujący świadome decyzję, używające w swoim życiu planu, potrafiący odróżnić rzeczy ważne od mniej ważnych, dla których inni są zawsze ważni i których talenty dostrzegają, potrafią dbać o swoje zdrowie.

Najbliższe wydarzenia
Aktualność
Pumpkin Day 2019
Za nami Pumpkin Day 2019 - zorganizowała go młodsza grupa szkolna, w formie kolorowego spektaklu. Widzami byli ich rodzice i bliscy oraz nauczyciele.
Organizacje i instytucje współpracujące